Anatomy Trains oferuje unikalną możliwość stworzenia swoich własnych projektów sekcyjnych jak i naukę poprzez obserwacje pracy innych uczestników jak i prowadzącego szkolenie. Kurs prowadzony jest na nieutrwalonych chemicznie zwłokach, które zachowują możliwość ruchu bliższą prawdziwym właściwościom obserwowanych tkanek.

 

Wpisz wynik działania: 2+9=

 

Anatomia Sekcyjna – 4 dni

Todd Garcia

Prowadzący: Todd Garcia

Asystent i tłumacz: Michał Szlęzak

Data: 28-31.05.2020 – zmiana terminu, nowa data szkolenia zostanie ustalona wkrótce

Miejsce: Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Cena: 6500 zł przy wpłacie całości kwoty do 28.02.2020, po tym czasie cena wyniesie 7000 PLN ( zaliczka 2000 PLN)

Kontakt:

tel. +48 606 813 382, e-mail: kamila@anatomytrains.pl

Organizator: Wojciech Cackowski

 

UNIKALNA MOŻLIWOŚĆ NAUKI ANATOMII POWIĘZIOWEJ W NIEUTRWALONYCH ZWŁOKACH!

Pozwala obserwować relacje ruchomych struktur względem siebie i oceniać do jakich przemieszczeń dochodzi w trakcie ruchu w różnych obszarach ciała. To doświadczenie dramatycznie zmienia rozumienie i spojrzenie na anatomie poznaną z dwuwymiarowych kart atlasów anatomicznych. Daje możliwość poczucia tekstury, grubości, sztywności lub elastyczności tkanek, które podczas pracy manualnej wyczuwamy pod palcami. Zmienia to jakość dotyku i pozwala na bardziej świadomą pracę manualną, która lepiej rozpoznaje struktury, poznane w czasie prowadzenia sekcji.

Od pierwszego dnia szkolenia uczestnicy maja możliwość samodzielnego preparowania. Początkowo od warstw powierzchownych i stopniowo postępuje poprzez zdejmowanie kolejnych warstw tkanek, następnie układ pokarmowy i nerwowy, żeby ostatecznie przyjrzeć się kościom i stawom. Emocjonalne czy duchowe aspekty tego doświadczenia są respektowane i są częścią podróży poznania, którą każdy przechodzi podczas tego niesamowitego doświadczenia.

Todd Garcia – właściciel i dyrektor Laboratories of Anatomical Enlightment inc. założonego w 2002 roku, gdzie Todd uczy anatomii sekcyjnej specjalistów wielu różnych dziedzin medycyny i terapii. Od 15 lat Todd uczy również anatomii dla Departamentu Emergency Medicine w Front Range Comminity Collage w Boulder Colorado. Współpracował z wydawcą publikacji o anatomii i fizjologii Benjaminem Pearsonem i autorem Thomem Myersem podczas jego sekcji Anatomy Trains. Laboratorium Todda oferuje szkolenia sekcyjne dla ponad 20 różnych szkół i organizacji edukacyjnych w USA. Przez 7 lat Todd prowdził szkolenia podyplomowe z anatomii na Instytucie Anatomii we Wiedniu w Austrii. Doświadczenie sekcyjne Todda sięga ponad 10 000 godzin a region jego specjalizacji to czaszka.

Anatomia Sekcyjna