Wyjątkowe warsztaty prowadzone przez najbardziej rozpoznawalnego naukowca w dziedzinie badań nad powięzią i terapeutę Integracji Strukturalnej Roberta Schleipa i niesamowitą bezpośrednią uczennicę Dr Idy Rolf, dzielącą się swoim 50 letnim doświadczeniem w pracy manualnej, Sharon Wheeler.

Oboje znają się od lat. Zaangażowali się w pracę na bliznach na różne sposoby: ona w praktyce, on w laboratorium.
Teraz po raz pierwszy łączą siły, aby wspólnie przekazać swoje doświadczenie.

 

Wpisz wynik działania: 2+9=

Scarwork: Integrating Scar Tissue into the Fascial Web – 4 dni

Prowadzący: Sharon Wheeler ( 4 dni ) & Robert Schleip ( 2 dni )

Data: 27-30.10.2020 – nowy termin

Miejsce: Toruń

Cena: 3500 PLN brutto (3300 PLN dla absolwentów EGSI oraz ATSI III).

Kontakt:
tel. +48 606 813 382
e-mail: kamila@anatomytrains.pl

Organizator: Wojciech Cackowski

Integracja blizn z siecią powięziową jest oryginalnym odkryciem Sharon i stale się rozwija. Szybka i zachwycająca praca na bliznach w wykonaniu Sharon przekształca szorstką i chropowatą strukturę blizn w gładką i sprężystą trójwymiarową powięziową sieć. Ponad dwadzieścia oddzielnych technik manualnych używanych do integracji różnych rodzajów blizn z siecią powięziową. Większość zostanie zademonstrowana na zajęciach. Praca z blizną polega na lekkim dotknięciu i rzadko jest bolesna, nawet w przypadku bardzo świeżych blizn, a ilość zmian podczas jednej interwencji jest znaczna.

Naturalne i chirurgiczne blizny w każdym wieku reagują natychmiast, po czym następuje krótki okres szybkiego gojenia i ciągłej poprawy. Struktura blizny zmienia się szybko i łatwo. Praca zaczyna się od warstw powierzchniowych i przechodzi w głąb blizn. Praca na bliznach często skutkuje przesunięciem integracyjnym całego ciała wraz z ustąpieniem traumy, a większość dysfunkcji nerwów, jak drętwienie, zwykle ustępuje w trakcie trwania sesji.

Praca z bliznami jest jak porozumiewanie się innym językiem w świecie powięzi. Pomocne w studiowaniu blizn są dbałość o szczegóły, postrzeganie niewielkich zmian oraz poczucie humoru.

Uczestnicy poznają techniki na tyle dobrze, aby zabrać je do domu i wykorzystać je następnego dnia w swojej własnej praktyce. Praca na bliznach może wpasować się w serię Integracji Strukturalnej lub służyć jako indywidualny samodzielny zabieg.

Sharon Wheeler:
Zanim została terapeutką Integracji Strukturalnej Sharon Wheeler była częścią personelu w Instytucie Esalen w Big Sur w Kalifornii, gdzie uczyła masażu przez kilka lat. Sharon była jedną z pierwszych studentów, a także jedną z niewielu kobiet, studiujących z dr Idą Rolf od 1970 do 1978. Sharon była jedną z „eksperymentów artystycznych” dr Rolf. Obecnie praktykuje w Waszyngtonie w pobliżu Seattle i prowadzi zajęcia specjalistyczne jak m.in. BoneWork, ScarWork, Pracy na Czaszce czy Pracy na Kości Krzyżowej.

Robert Schleip:
Jest biologiem, psychologiem człowieka, instruktorem rolfingu i metody Feldenkreisa. Specjalizuje się w badaniach powięzi. Jego praca doktorska na temat czynnej kurczliwości powięzi została nagrodzona prestiżową nagrodą im. Vladimira Jandy w dziedzinie medycyny mięśniowo-szkieletowej. Dyrektor Fascia Research Group na uniwersytecie Ulm w Niemczech oraz kierownik badań przy European Rolfing Association. Jest autorem i współautorem kilkunastu książek i artykułów naukowych publikowanych w wielu językach. Robert jest inicjatorem i organizatorem wielu europejskich projektów badawczych w dziedzinie tkanek łącznych. Jest uznanym wykładowcą i organizatorem wielu kongresów i konferencji.

scar1.jpg scar2.jpg