Seria Podstawy Strukturalne to zestaw kursów poświęconych technikom tkanek miękkich, podzielonych na obszary funkcjonalne. Łącząc techniki manualne i ruch w celu uzyskania najbardziej wydajnych i długotrwałych efektów oraz wykorzystując najnowsze badania naukowe w zakresie interakcji pomiędzy mięśniami, szkieletem, stawami i proprioreceptorami powięziowymi, ta seria warsztatów przeniesie Cię na kolejny poziom w terapii.

Wpisz wynik działania: 2+9=

TENSEGRACJA KRĘGOSŁUPA – 2 DNI

Prowadzący: Marcin Siedlaczek

Data: 27-28.08.2020 – nowy termin

Miejsce: Toruń

Cena: 1700 zł z VAT (zaliczka 500 zł).

Kontakt:
tel. +48 606 813 382
e-mail: kamila@anatomytrains.pl

Godziny:
9.00-17.00 Czwartek & Piątek

Seria zaprojektowana z myślą o zapracowanych terapeutach manualnych, każde spotkanie z Podstaw Strukturalnych, daje nowe spojrzenie i zrozumienie przedstawionego obszaru. Treści szkolenia przedstawiają, jak anatomia strukturalna i funkcjonalna odnosi się do wielu powszechnych problemów, a także całej reszty ciała. Opierając się na nowych i ugruntowanych podejściach, ta seria da Ci umiejętności z zakresu palpacji, Body Readingu (czytania ciała) oraz analizy funkcjonalnej , tak potrzebnej współczesnemu, multidyscyplinarnemu terapeucie.

 

TENSEGRACJA KRĘGOSŁUPA


Ludzki kręgosłup – długi i wytrzymały, nie krótki i sztywny
Tom Myers

Każde zajęcia zawierają:

  • Odpowiednią anatomię obszaru – krótkie, intensywne i zintegrowane prezentacje złożone z najlepszych, różnorodnych źródeł, włączając w to zupełnie nowe narzędzia nauczania takie jak filmy z sekcji oraz palpacji właściwych struktur. Wszystko to, aby dostarczyć informacje w sposób inspirujący i zrozumiały.
  • Czytanie Ciała (Body Reading) – ocena wzrokowa, – powszechne posturalne i ruchowe implikacje – jak widzieć i „czytać” zawiłości poszczególnych wzorców.
  • Techniki Uwalniania Powięziowego – każda technika jest w pełni przedstawiona pod kątem intencji i „czucia”, z duża ilością czasu na praktykę, w celu zapewnienia możliwości natychmiastowego ich zastosowania w praktyce własnej.

Kurs ten przedstawia kręgosłup jako tensegracyjny element nośny – jak kości dryfują w równowadze mięśniowo -powięziowej. Ocena i techniki zastosowane w celu uwolnienia I zrównoważenia kręgosłupa dedykowane są:

  • Przednim i tylnym krzywiznom – lordozie i kifozie
  • Zgięciom bocznym
  • Rotacjom ( i rotacjom przeciwnym)
  • „Liniom odciągającym” zarówno z przodu jaki z tylu kręgosłupa
  • Równoważeniu pracy na kręgosłupie w części tułowia z kręgosłupem szyjnym i kością krzyżową.


Uwaga:
Przed przystąpieniem do szkolenia niezbędne jest ukończenie Anatomy Trains Structure and Function. Rekomendujemy uczestnictwo we wszystkich modułach szkoleń z Podstaw Strukturalnych w kolejności opisanej poniżej, tak najłatwiej je zrozumieć i przyswoić, aczkolwiek istnieje możliwość uczestnictwa w dowolnej kolejności.

1. Łuki Stopy, Kolano – 3 dni
2. Wachlarze Stawu Biodrowego – 2 ½ dnia
3. Jama Brzuszna, Klatka Piersiowa i Oddech – 2 ½ dnia
4. Tensegracja Kręgosłupa – 2 dni
5. Obręcz Barkowa i Ręce – 2 dni
6. Głowa, Szyja i Żuchwa – 2 dni


Uwaga:
Certyfikat uczestnictwa wystawiany jest w języku angielskim i zostanie wysłany w ciągu 10 dni od ukończenia kursu drogą mailową. Jeżeli w tym czasie nie otrzymają Państwo dyplomu prosimy o kontakt mailowy na adres: kamila@anatomytrains.pl do 14 dni od zakończenia szkolenia.
W przypadku braku kontaktu w wyżej podanym terminie zostanie naliczona opłata za wysłanie duplikatu w wysokości 25 GBP.